מה אנחנו צריכים לדעת על שכפול מפתחות? ובכן, אם תפנו לבעל מקצוע טוב פתרתם חלק גדול מהבעיה ואז באמת אתם לא צריכים לדעת הרבה. אבל ליתר ביטחון, תמיד טוב ולא מזיק לדעת מה התהליך של שיכפול מפתח לדירה כולל, וכך תוכלו לוודא שאתם מקבלים שירות טוב ומקצועי ממשכפל המפתחות או מבעל מקצוע שהוא פורץ מנעולים מומחה לנושא.

 

שכפול מפתחות הוא אחד מהדברים שכל אחד מאתנו עושה לפחות אחת לכמה שנים, ויש רבים מאתנו שעושים זאת לעיתים קרובות יותר. דבר זה יכול לנבוע ממעבר דירה לעיתים תכופות, או מאובדן המפתחות על ידי אחד הילדים, מה שמחייב שיכפול למפתח אחר. לכאורה שיכפול מפתח זה עסק די פשוט, מוצאים חנות של מנעולן קרוב, או נגשים לטמבוריה, הולכים להם עם המפתח, מבקשים העתק ומקבלים אותו במקום.

 

בסך בכל פותח וסוגר?

שכפול מפתחות לדירה

שיכפול מפתחות לדירה

ובכן, ככה זה בדרך-כלל, אבל כמובן לא תמיד. לדוגמא, כאשר הנו משכפלים מפתחות במקום הלא נכון, חלקם עלולים להיות פגומים ואף יכולים לפגוע במנעול הדלת. תארו לכם לשנייה שזה קרה לכם עם מפתחות של דירה חדשה, הגעתם הביתה והמפתח לא פותח, ואז בעצם אתם תקועים בחוץ. ובכן, נחשו מתי תגלו שהמפתח לא תקין, רק מתי שהגעתם הביתה במהלך היום במקרה הטוב, ובלילה במקרה הרע, ואז תזדקקו לפורץ מנעולים במרכז. ושלא תטעו: דברים כאלה קורים כל יום ובכל מקום.

 

איפה כדאי לשכפל?

חשוב לדעת: לא כל בית-עסק שמכריז שהוא משכפל מפתחות באמת מסוגל לשכפל את המפתח שלכם. מפתחות פשוטים כגון: דלתות פנימיות, מנעולי תלייה קטנים, מנעולי מגירות וכו' משכפלים במכונות גנריות פשוטות, אבל מנעולי צילינדר מהמהדורות האחרונים דורשים מכונות שכפול מפתחות ייעודיות. ויש גם את מפתחות עם כרטיס שיכפול שרק בעזרת הכרטיס ניתן לשכפל.

 

יש לזכור כי לעיתים מדובר במפתח מסוג כה מקורי ומיוחד שניקנה בחו"ל, עד שזול יותר יהיה לכם להחליף את מערכת הצילינדר מאשר להשקיע בשכפולו המיוחד של המפתח באמצעים יקרים. אבל יש לזכור שעדיף לשלם על שיכפול אותו מפתח, מכיוון שהוא יותר מוגן פריצה, דבר שיגן יותר על ביתכם. בכל מקרה יש לבחור בתשומת לב את המנעולן או את החנות המתמחים אשר באמצעותם תשכפלו את המפתח, מאחר ומקומות רבים עשויים לספק לכם מפתחות בלתי שמישים, אשר דומים אמנם למקור, אולם לא די בכך בכדי שיתאימו במדויק לחור המנעול.