מתקן דלתות

ככל שהדלת חזקה ומשוכללת יותר, כך יהיה פחות צורך להזמין עם השנים מתקן דלתות, שהוא למעשה מנעולן מקצועי שמתמחה בעת הצורך גם בנושא פריצת מנעולים. לכן, תחשבו על זה כאשר אתם רוכשים את הדלת, עדיפות כמובן לרכישה ממתקין מורשה רב בריח, אחרת הזול יוכל לצאת יקר. בכל מקרה, להלן כמה דברים שכדאי לדעת על תיקון דלתות. יש לזכור כל הנרשם פה הוא בגדר המלצה בלבד, לאור ניסיון רב השנים שצברתי בתחום המנעולנות בארץ ובעולם, לכן תמיד מומלץ לפנות למנעולן מורשה בכל בעיה.

החלפת צלינדר

לא תמיד הבעיה היא בצלינדר. לרוב האנשים שאני מגיע אליהם או שיוצרים איתי קשר בטלפון, חושבים שכל בעיה קשורה לצילינדר ויש להחליפו וזה מה שיפתור את הבעיה אז לא! הדלת מורכבת מכמה חלקים עיקריים כמו מנגנון, זרועות, חלקי פרזול, ולפעמים הבעיה היא גם במפתח עצמו. כדי לוודא שאכן מדובר בצלינדר, לפני שאתם מזמינים מתקן דלתות, תנסו לפתוח את הדלת על כמה מפתחות, במידה ומפתח אחד לא פותח אז הבעיה במפתחות, במידה וכל המפתחות לא עובדים אז הבעיה היא אחרת. לפעמים מדובר פשוט במפתח שהתעקם, ואז הבעיה היא פשוטה פשוט לבטל את המפתח, אבל עם לא אז הבעיה הרבה יותר מורכבת. כמו כן טיפ אישי, מומלץ לנקות את הצלינדר, על מנת לוודא שאין גורמי לכלוך אשר מפריעים לנעילה.

מתקן דלתות

מתקן דלתות

החלפת צירים

הדלת יושבת על צירים? זה מה שיכול להצריך שירות איזון דלתות ע"י מנעולן בחולון או בכל אזור אחר בו אתם גרים. יחד עם זאת, לפעמים, מרוב שחיקה, יש להחליף את הצירים בחדשים וחזקים יותר. אל תנסו לעשות זאת בעצמכם במיוחד כאשר מדובר בדלת הכניסה לבית. הזמינו מתקן דלתות. ויש את האפשרות השנייה שהיא כיוון הדלת בעזרת סיבוב הצירים כלפי פנים, אך אפשרות זאת יכולה לעבוד רק כפעמיים, מכיוון שאין יכול יותר לסובב את הציר.

החלפת מנגנון

כאשר הדלת לא עובדת משני צדדיה, סביר להניח שיש לכם בעיה במנגנון הנעילה שבעצם הוא המפעיל הראשי, לצילינדר ולבריחי הדלת. מנגנון נעילה חייב תחזוקה של שימון כללי לפחות פעם בשנה על מנת שייכנס שמן למערכת הפנימית של המערכת, שלא יקרה במצב של קור המנגנון יתקע מחוסר שימון. בעיה זאת נפוצה בעונת המעבר בין האביב לחורף. יש המון סוגי מנגנונים מחירם נע בין 250 שח ועד 900 שח לרוב. יש להתקין רק מנגנון מקורי על מנת לשמור על הדלת למספר רב של שנים. שימוש בחלקים לא מקוריים יפגעו באיכות הדלת ואף נוטים להתקלקל בזמן קצר.