מנעולן מורשה הוא קודם כל מנעולן בעל תעודת יושר שהונפקה ע"י משטרת ישראל. היא מוכיחה שלמנעולן שהזמנתם אין עבר פלילי.

מנעולן כזה עבר הכשרה מקצועית על ידי אחת המכללות בישראל כולל הצלחה במבחנים.

לאחר שהמנעולן עומד בשני תנאים אלה הוא מקבל תעודת מנעולן מורשה בישראל אשר מאפשרת לו לעסוק בתחום המנעולנות בארץ. מותר לו לעשות פעולות כמו פריצת דלתות, החלפת מנעולים, פריצת מנעולים, פריצת רכבים, ועוד. מנעולן בעל עבר פלילי אינו יכול לעבור קורס הכשרה מקצועית.

איך נבחר מנעולן מורשה?

כמנעולן וותיק שעובד בתחום המנעולנות כבר 20 שנה, חשוב לבחור במנעולן ותיק ולא במנעולן מתחיל שרק סיים את קורס המנעולנות ויצא לשטח.

חשוב שהמנעולן יתחיל את עבודתו כשכיר בחברה כמה שנים כדי לצבור ניסיון בשטח כפורץ מנעולים וגם פורץ רכבים בישראל. הסיכון שאתם לוקחים, היה ובחרתם מנעולן שרק יצא הרגע לשוק יכול להוביל לכך שהוא לא יידע לאבחן את הבעיה כראוי, מה שיגרום לכם נזק לדלת. כך, כמובן, אתם תשלמו יותר כי היה לכם צורך להזמין מנעולן בתל אביב פעם נוספת.

איזה מסמכים המנעולן נדרש להציג ללקוח?

יצרתם קשר עם מנעולן מורשה אבל אתם לא בטוחים עד כמה הוא אמין?

זה טבעי וזה בסדר. יחד עם זאת חשוב לעשות כמה בירורים לפני יצירת הקשר ולא להזמין מבלי לבדוק את הרקע שלו.

הקלידו לא רק את שם החברה אלא גם את שמו הפרטי בגוגל וחפשו עליו המלצות וביקורות בכל מקום אפשרי.

התייחסו אך ורק לביקורות שיש להם פרטים מזהים  מה שמעיד על ביקורת אמיתית. לאחר הגעת המנעולן יש לבדוק את התעודות שלו והאם הן בתוקף. שהגיע והאם היא בתוקף. בדקו את תעודת היושר. היא מונפקת פעם בשנה.

איך נזהה מנעולן שאינו מורשה?

חשוב שתזהו כבר בטלפון האם המנעולן שאליו התקשרתם נשמע טיפוס מפוקפק או שהוא אמין. חשוב לעשות בירור מחירים קודם כל ולא להתפתות למחיר זול כי זה יכול לעלות לכם ביוקר. היזהרו ממחיר נמוך מידי, מדבקות מפוקפקות על הדלת, אתר אינטרנט שמציע מבחר רב של מנעולנים ועוד. לא מזמן הראו בתוכנית הטלוויזיה יצאת צדיק בערוץ 2, איך עובדת השיטה של המגנטים והמדבקות, ואיך מרמים אנשים מבוגרים באלפי שקלים, לכן חשוב לדעת לבחור נכון…

סיפור קצר על מנעולן לא מורשה

בחודש פברואר האחרון התקשר אלי בחור נחמד מראשון לציון, זה היה בשעות הלילה המאוחרות. הוא שאל אותי האם אני פנוי ויש ביכולתי להגיע בדחיפות לדירתו.

כמובן שהגעתי אליו בתוך 20 דקות אבל אז חשכו עיניי. הוסבר לי שהוזמן למקום מנעולן מורשה כביכול. בטלפון הוא הציג את המחיר הזול ביותר, ובמקום סתם לעשות פעולת החלפת צילינדר שאמורה לקחת עד 20 דקות, הוא הפיל את הבריח העליון שבדלת רב הבריח.

זוהי רשלנות חמורה. והגרוע ביותר שאותו מנעולן לא ידע לתקן את הבעיה ועזב את הדלת במצב תקול.

הסברתי לבחור שלצערי מחיר התיקון לא זול וזה דבר שמצריך ניסיון רב בהחזרת הבריח העליון למקום. התהליך יכול לקחת כמה שעות. עבדתי על הדלת יותר משעה בכדי תקן את הבעיה והלקוח שילם שלא באשמתו על הנזק שנגרם.

היו מיקרים שגם הנזקים היו בלתי הפיכים, אז הוא התנחם בכך. לבסוף התחשבתי בו במחיר וזכיתי בעוד לקוח מרוצה.