מנעולן מוסמך

כל אחד רוצה להזמין את בעל המקצוע הטוב ביותר בתחומו. בעוד שיש מנעולנים רבים שהם טובים, ישנם רבים שרחוקים מלהיות כאלה. חשוב למצוא מנעולן מוסמך בכל עיר, כמו מנעולן בתל אביב למשל, בין אם מדובר בעבודה קטנה כמו החלפת צלינדר, או עבודה מורכבת שכולל תיקון דלתות. איך יודעים מיהו מנעולן כזה? האמת זה לא כזה פשוט. היום במערכת המדיה מפורסמים המון מנעולנים שזה הרגע סיימו קורס מנעולנות, ושהם חושבים שהם יכולים לפתור כל בעיה, ולפרוץ כל דלת. ופה הטעות מקצוע המנעולנות בישראל מאוד מורכב, ולא כל בעיה מסתכמת בהחלפת צילינדר, יש פריצת כספות, פריצת דלתות שדורשת מקצועיות מרבית על מנת לא לגרון נזק למנגנון הנעילה.

אני ינסה כאן לתת לכם מספר טיפים איך לבחור מנעולן מוסמך

בוגר קורס מנעולנות

מנעולן מורשה

מנעולן מוסמך

בישראל ישנם מקומות בהם המנעולנים לומדים את כל סודות המקצוע וכיצד להתמודד עם כל תקלה אפשרית של כל סוגי הדלתות. ידע כזה אי אפשר לצבור בשיטת למד בעצמך תור פרק זמן קצר. לכן חשוב לבדוק האם מנעולן מוסמך באמת, וסיים קורס מנעולנות. מי שמסיים קורס כזה מקבל תעודה של מנעולן מוסמך כמו לאחר סיום כל קורס אחד. בישראל מקצוע המנעולנות פרוץ ולא צריך תעודה כדי להתחיל לעבוד כמנעולן. אז יש כאלה שהם באמת מוכשרים, אבל עדיין לא מספיק לקנות כלים לפרסם ולהתחיל לעבוד. גם אני כמנעולן מוסמך בישראל עדיין לומד כל יום דברים חדשים, וניתקל במנעולים חדישים אבל הידע והניסיון של של למעלה מ-20 שנה בתחום המנעולים בארץ ובעולם עוזר לי להגיע לפתרון הבעיה.

מנעולן מוסמך ובעל תעודת יושר מהמשטרה

זה לא מספיק להיות מנעולן מוסמך כדי לשדר אמינות, צריך להיות בעל עבר פלילי נקי ונטול חדש לאינטרסים לא כשרים. לכן חשוב לוודא שלמנעולן יש תעודת יושר מהמשטרה. כך תדעו שיש לכם עסק עם בעל מקצוע אמין. למעשה מנעולנים רבים אומרים שהם עובדים בשירות המשטרה וזה לא באמת כך, זאת עוד דרך להגיע לביתכם לבצע את העבודה, תמיד דרשו להציג בפניכם תעודת יושר, ככה תוכלו לדעת שאתם מזמינים נותן שירות הוגן.

איך נמצא מנעולן מוסמך?

בדומה לכל בעל מקצוע אחר, גם כדי להיות מנעולן נדרשת הסמכה, הכשרה וידע מקצועי. למעשה, כשמדובר באדם שמקבל גישה מלאה למערכות הנעילה של הבית והרכב, יש לנושא הזה חשיבות רבה עוד יותר. מנעולן שרלטן עשוי להסב נזק, להוביל לתקלות שיפגעו בבטיחות הבית או בתקינות הרכב, ואף להתברר כגורם לא מאוד אמין, שמנצל את כוחו לרעה. אם כן, איך תוכלו לזהות בכל זאת מנעולן מוסמך ובמה חשוב להתמקד?

ידע מקצועי

מנעולן מוסמך הוא, קודם כל, מי שעבר הכשרה מתאימה. ההכשרה הזו כוללת בדרך כלל קורס שבמהלכו יקבל איש המקצוע את הידע התיאורטי והפרקטי שינחה אותו במהלך עבודתו. בקורס הזה הוא לומד להכיר את האמצעים הטובים ביותר למיגון הבית, לזהות תקלות ולאתר פתרונות. הוא גם לומד כיצד ניתן להיכנס למכונית או לדירה ללא מפתח, שהרי לעיתים רבות אנו שומעים על מצבים שבהם ננעל אדם מחוץ לביתו והוא תקוע ללא מפתח. אם כן, כדי לזהות מנעולן מוסמך בקשו ממנו להציג לכם אישור המעיד על הידע שרכש וההשכלה שצבר בתחום.

ניסיון פרקטי

בנוסף לידע הטכני ולהיכרות עם המערכות ועם כלי העבודה, מנעולן מוסמך חייב לעבור גם ניסיון בשטח. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להצטרף למנעולן מיומן ולהתלוות אליו במהלך עבודתו. כך ילמד המנעולן המתחיל את שיטות העבודה, את האופן שבו נכון לעבוד מול הלקוחות ואת כל רזי המקצוע. וכן, יש גם סודות שיעזרו לו להפוך לאיש מקצוע שמעניק שירות איכותי וברמה גבוהה מאוד.

מנעולן מוסמך עם עבר נקי

הדרישה השלישית מכל מנעולן מוסמך באשר הוא, היא שיהיה לו עבר פלילי נקי לחלוטין, או ליתר דיוק – שלא יהיה לו עבר פלילי כלל. מנעולן שעונה על הדרישה הזו מחזיק בידו אישור רשמי של משטרת ישראל, המעיד על ניקיון כפיים. בעלי דירות ורכבים שנזקקים לשירותי המנעולן ודואגים לבטיחות האישית שלהם יקפידו לבקש אישור מהסוג הזה, ובצדק. אם כן, בין אם אתם שואפים להיכנס לתחום ובין אם אתם מחפשים בעל מקצוע שיעזור לכם בשעת צרה, אלה הם שלושת המרכיבים החשובים ביותר.