מאמר זה נכתב בעקבות מכת פריצות לרכבים. נהגים ונהגות מאמר זה חשוב מאוד על מנת למנוע ניסיונות פריצה לרכבכם. כידוע לכם מכת הפריצות בישראל, הולך וגובר ולמשטרת ישראל אין הרבה פתרונות.

לצערנו תופעה זו אינה הולכת להיעלם. כמנעולן וגם פורץ רכבים מורשה אני מוצא את עצמי לפעמים בסיטואציות שאני לא מבין איך התבצעה הגניבה.

גם היכולות לאכוף את גניבות הרכבים מכל סוג שהוא בתקופות מאתגרות אלה הופכות לקשות ומורכבות לגורמי האכיפה, ולצערי הם גם עד בלתי אפשריות. גנב שהוא גם פורץ מנעולים מומחה לא תהיה לו כל בעיה לפרוץ לרכבכם אם לא תנקטו באמצעים המתאימים.

מה בעצם נעשה כדי למנוע גניבת רכב?

מקום חניית הרכב – דבר ראשון והחשוב מכל מבחינתי כפורץ רכבים, זה בעצם חניית הרכב, ואיפה נחנה. בשעת חניה חשוב לחנות את הרכב במקום מואר שעוברים בו אנשים. רצוי שיהיה קרוב למקום שאליו אנחנו הולכים, על מנת לשמוע אם יש ניפוץ שמשה של הרכב. מחקר שנעשה לא מזמן הוכיח שחניית רכב במקום מוזנח, בתוך חולות, באזור לא מיושב מעלה את הסיכוי לפריצתו.

מניעת פריצה לרכבים

מניעת פריצה לרכבים

התקינו אימובילייזר– מומלץ להשקיע במוצר איכותי. האימובילייזר מעניק הגנה בפני פריצות לרכבים. הוא לא נותן להניע את הרכב ללא קוד שהוגדר על ידי בעל הרכב. מומלץ לא להשתמש בסיסמה קלה מידי אלא לפחות סיסמה בעלת 6 צירופים. עוד הגנה לא פחות חשובה: לא לגלות את הסיסמה לאנשים רבים מידי.

התקנת מצלמות מעקב – מומלץ להתקין מצלמת מעקב בתוך הרכב, גם כאשר אנחנו לא נמצאים. דבר כזה יכול להוביל את המשטרה אל הגנבים במהירות מרבית. מניסיון אישי – אנחנו צריכים לתת דחיפה למשטרה למצוא את הרכב, ואם לא אז נאלץ להצטרף לסטטיסטיקה העגומה של גניבת רכבים. חשוב שמצלמת האבטחה תהיה מחוברת למחשב 24 שעות, שנוכל להקליט את הנתונים כמקור שני. מצלמת אבטחה תוכל גם להעמיד אותנו במצב טוב מול חברות הביטוח, במקרה כזה תהיה ההוכחה בידינו שמדובר אכן בפריצה לרכב שלא באישורנו.

לסיכום הכי מומלץ לעשות ביטוח מקיף לרכב. ורק אחרי זה למגן את הרכב במיגון שמצוין כאן במאמר