במאמר זה נתייחס לכל נושא החלפת מנעול פלדלת, כמה זמן מנעול כזה צריך לשרוד, כיצד להשתמש בדלת כדי לא לגרום תקלות מיותרות, איזה סוגי מנעולים יש, ועוד.

הדלת חורקת? פתיחה ונעילת הדלת קשה? המפתח תקוע? המפתח לא ניכנס לחור המנעול? נכנסתם לדירה חדשה? כנראה שאין מנוס מלהזמין מנעולן רב בריח מורשה, לבדיקת הדלת, על מנת שיאבחן את הבעיה ויבדוק אם מדובר בבעיה בצילינדר או בבעיה אחרת.

והיה ומדובר אכן בהחלפת מנעול פלדלת ראשית, לפני שהזמנתם שירות מנעולן, יש לוודא שאכן המנעולן הינו פורץ מנעולים בעל תעודה מורשה ובאישור משטרת ישראל.  כאשר המנעולן מגיע  לבצע החלפת מנעולים, יש לוודא שאתם מקבלים בין 3-5 מפתחות בשקית אטומה או בקרטון סגור, דבר זה ימנע מכם את החשש שיש לעוד מישהו העתקים.

לדעתי כדאי לבחור מנעול שהוא מוגן פריצה, בעל רמת מיגון גבוהה ביותר מחברה ידועה ומוכרת, כמו כן חשוב שיהיה בעל פין קידוח. במנעולים אלא לרוב יש כרטיס בקרת שיכפול שתפקידו הוא למנוע שכפול בלתי רצוי, שהוא כרטיס המונע שכפול מפתח ללא כרטיס השכפול שברשותנו.

M3

החלפת מנעול פלדלת

מה אורך החיים של מנעול?

לרוב מנעול רצוי להחליף לפחות פעם ב 5 שנים, משתי סיבות עיקריות: האחת, רצוי לבצע שדרוג מכיוון שככל שהמנעול חדש יותר כך הוא מעודכן יותר ויותר קשה לפריצה. הסיבה השנייה הלא פחות חשובה  -רמת הפינים במנעול נפגעת במשך השנים ועלול לגרום למנעול להיתקע ואז יווצר הצורך לשירות מנעולן בתל אביב שהוא פורץ מנעולים.

כיצד יש להשתמש במנעול דלת הפלדלת למנוע תקלות?

  1. שימון הצירים: אחת לשנה יש לשמן את הציר תוך התזת תרסיסי שימון לאזור העליון של הפין.

     יש להשתמש בתרסיס WD40 או שווה ערך. אסור להתיז את השמן על צבע הדלת.

2 – במידה ומדובר במנעול שחשוף לשמש, קור, לחות, וגשם, רצוי לחזור על הפעולה כל 3 חודש.

3 – שימון המנעול,  לרוב אין צורך בשימון המנעול היות והוא מגורז בתוכו והשימון נעשה אך ורק במקרים קיצוניים. אם המנעול עובד קשה יש לבדוק קודם כל שאין כשלים אחרים כגון לכלוך בחורי הבריחים במשקוף, כיוון הצירים ו/או אופן ההתקנה של הפרזול.

4 שימון הבריחים –  יש לפתוח את הדלת לזווית של 90 מעלות מהמשקוף, לבצע נעילה כך שכל הבריחים יבלטו מהדלת. יש לנקות את הבריחים מהאבק ולרסס אותם  ב WD40.

סוגי המנעולים לפלדלת שיש

בדלתות בארץ ישראל מיוצרים המון סוגי מנעולים, שבניהן: מנעול פרפר,  מנעול אקסטרני, מנעול לשון, מנעול גלגל, מנעול משונן, מנעול רב בריחי ועוד. המנעול המומלץ ביותר הוא המנעול בעל כרטיס להגנת שיכפול, מוגן פריצה, מטובי החברות בארץ ובעולם.