החלפת צילינדר

במאמר זה נתייחס לצילינדר לדלת, אדון במה כדאי לבחור ואתייחס לאיך ומתי מחליפים אותו.

מהו הצילינדר?

הרקע לנושא הוא שמנעול הצילינדר הוא אחד המנעולים הנפוצים שיש בעולם כולו. מנעול זה בנוי על עיקרון של צילינדר, גלגל שבאמצעות סיבוב המנעול נפתח.

 

הצילינדר מוחזק באמצעות מנגנון הנעילה. ללא המפתח הנכון והמתאים המזיז את הפינים, הצילינדר לא יסתובב והדלת לא תיפתח. אחד היתרונות הוא שניתן לייצר מפתח מסטר. בעולם יש מגוון רחב של מנעולי צילינדר כגון: מנעולי תלייה, מנעולי דלתות, מנעולים לקטנועים ועוד סוגים רבים. כמובן שסוג המנעול ובטיחותו קשורים למנגנון שמפעיל את הצילינדר.

החלפת צלינדר

החלפת צלינדר

בעצם עקרון המנגנון הוא שהמפתח, לו יש זיזים ובליטות, מזיז את הפינים בצורה מסוימת ובכך מאפשר את הפתיחה. ניתן לסדר את הפינים בקו ישר או במעגל – וכתוצאה מכך גם משתנה צורת המפתח הפותח את המנעול.יש גם את מנגנון הקומבינציה שהוא  בנוי על סיבוב דיסקיות שעליהן בדרך כלל חרוטים הפינים. בהרבה ממנעולי התלייה, יש בצד פתח כניסת המפתח, שבו יש נקב דק שתפקידו מיועד לשימון המנעול ולניקוז מים וגם לכלוך. דבר הנחוץ לעתים, כשמתקלקל המנגנון.

סוגי צילינדרים

 

בשוק כיום יש המון סוגי צילינדרים לדלתות הכניסה לבית, למחסן, לעסק, או אפילו לרכב. תמיד כדאי לבחור את הטוב ביותר, דבר שמגן עלינו מפני גניבה, או פריצה לא רצויה לשטח הפרטי שלנו. אבל כאן מדובר כמובן בעניין של תקציב, לא כל אחד יכול להוציא כמה מאות שקלים במקרה הטוב, על צילינדר איכותי, שיכול לעקב את ניסיון הפריצה ואף למנוע לחלוטין. לכן חשוב לא לזלזל ובמידה ויש  תקציב – להשקיע. מומלץ כן להשקיע בחלק הזה של הבית ולחסוך במוצר אחר בבית. אני אומר זאת גם בתור פורץ רכבים מורשה וגם בתור מנעולן מוסמך. לעשה הרבה מנעולנים יאמרו לכם את אותו הדבר.

 

מתי רצוי להחליף צילינדר

 

המנעול שלכם קשה? נתקעים בכל פעם מחדש בניסיון להיכנס לבית? עוברים לדירה חדשה? אלו ועוד הרבה מקרים אחרים מסמנים  שבדיוק הגיע הזמן להחליף את הצילינדר או המנעול של הדלת הכניסה. חשוב מאוד לדעת שכל פעולת פתיחת מנעול באופן לא תקין, עלולה להביא לנזק חמור גם לדלת עצמה ולהשאיר אתכם יום אחד מחוץ לבית. לכן מומלץ לא להמתין עם תיקון הדלת ולהזמין מנעולן ברמת גן, או מנעולן בתל אביב, על מנת שלא תזדקקו לפורץ מנעולים , דבר שיעלה לכם עוד כסף שיכולתם לחסוך.

בעת מעבר דירה רצוי ללא ספק להחליף צילינדר לדלת, מכיוון שאתם לא יודעים מי גר לפניכם בדירה קודם לכן ובידי מי נימצא המפתח לדירה כעת.. גם במעבר לדירה חדשה רצוי להחליף צילינדר לדלת, לרוב המקרים לכל עובדי הפרויקט, יש את מפתח הדירה לכן רצוי להחליף צילינדר בכניסה לדירה חדשה.

איך מחליפים צילינדר?

בשביל להחליף צילינדר בדלת דרוש רקע טכני, לא לכל אחד שיהיה לו את הכלים לפתוח את הפלטות והידיות, ואז נוצרות לו גישה להוצאת הצילינדר, יוכל לעשות זאת בצורה נכונה ללא נזק. פירוק והוצאת הצילינדר בצורה לא נכונה יכולה לגרום נזק למנגנון הנעילה של הדלת, דבר שמצריך טיפול של מנעולן מורשה, כמובן בעלות נוספת, דבר שיכל להיחסך מימכם.

 

[/fusion_text]